İhracat Danışmanlığı

İhracat Danışmanlığı Hizmetinin Faydaları

Potansiyel distribütör, ithalatçı ve distribütör firmaları belirlerken de ihracat danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Firmanın ihtiyaçlarını karşılamak ve ihracat faaliyetlerinizle hangi firmaların ilgilendiğini karşılamak için bu firmalarla etkin iletişim gibi kapsamlı ve detaylı araştırmalar da yapıyoruz. Faaliyetlerinizi sorunsuz bir şekilde tamamlamakla kalmayıp, satış faaliyetlerinin de sorunsuz ilerlemesini sağlayan danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

B2B, B2C, B2G ve B2M bölgelerinde hedef kitlenize en kısa yoldan ulaşmak için ihracat danışmanlığı hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Verdiğimiz bu hizmetin amacı, ihracat faaliyetlerinizin en genel şekilde etkili bir mekanizmaya dönüştürülmesini sağlamaktır. Dış ticaret yönetim sistemi kurmak yeterli değildir. Yönetim sisteminin normal işleyişi de hedeflerimizden biridir.

İhracat faaliyet sistemi kurma sürecinde girişimcilerin zorluklarla karşılaştıkları ve hatalar yaptıkları ana noktaları çok iyi biliyoruz. Bu alandaki tecrübemize dayanarak etkili bir mekanizma kurmanızı sağlayacak tüm adımlarda size destek olacağız. Şirkete yeni müşteriler çekmenizi sağlayacak tüm yeteneklere sahip olduğunuzdan emin oluyoruz.

Bu nedenle, başarısız ihracat girişimleri nedeniyle zaman ve para kaybetmeden profesyonel ihracat danışmanlığı hizmetlerinin kullanılması, mevcut tüm riskleri azaltabilir. Başarıya giden yolu kısaltır! Detaylar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Türkiye’de ihracat yapmak isteyen firmalara destek vermeyi amaçlayan küçük ve orta ölçekli işletmeler bulunmaktadır. İthalat ve İhracat Şirketi uluslararası bir danışmanlık şirketidir. Şirketin amacı, şirketlere ülkenin ekonomik dalgalanmalarına zarar vermeden işlerini sürdürebilmelerini sağlamak için danışmanlık hizmetleri sunmaktır. Buna ek olarak, şirketin hizmetleri arasında küçük ve orta ölçekli işletmelerin ürün yeteneklerinin iyileştirilmesi, küçük ve orta ölçekli işletmelerin üretkenliğinin artırılması ve küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihracat faaliyetlerinde başarılı olmalarının sağlanması yer almaktadır. Küçük ve orta ölçekli şirketler için ihracat danışmanlarının bir diğer amacı, hedef pazar riskini bölerek riski en aza indirmektir.


İhracat Danışmanlığı Hizmetlerinin Firmalara Faydaları

  • Dış ticaret ithalat ve ihracat süreci ve ihracat süreci herhangi bir müdahale olmaksızın sistematik bir şekilde yönetilir ve sürdürülür.
  • İhracat danışmanı işten çıktığında, dış ticaret ekibi ile birlikte çalışarak üretimin durdurulduğu yerden işi kolayca yönetebilir.
  • İhracat danışmanı, şirkete yabancı müşteri ilişkileriyle ilgili bir müşteri listesi sağladığından, şirketin müşteri bulmakta herhangi bir problemi olmaz.
  • Müşterilerle ilişkiler sistematik olarak yönetilir.
  • Yeni müşteri edinen firmalar da yeni satışlar yapacağından işletmenin satışları artar.
  • Firma için önceden hazırlanan raporlar sayesinde firma ürünlerini ve kendisini rahatlıkla tanıtabilmekte, müşterilerine sunduğu fiyatları kolaylıkla bulabilmektedir.
  • Ayrıca ihracat danışmanlığı hizmeti firmaya fuarda destek sağladığından firma fuarda aktif olabilir.

Detaylı bilgi almak için formu doldurun size ulaşalım.