ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi

Iso 9001 Kalite Yönetim Sistemi

Değişen dünya düzeni içinde her geçen gün insanların karşısına yeni yeni olgular çıkıyor. İşte onlardan bir tanesi de ıso 9001 kalite yönetim sistemi denilen kavramdır. Dünyanın her yerinde geçerliliği olan evrensel bir olgudur. İş dünyasının da vazgeçilmezleri arasında yer alır.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Nedir?

ISO kavramı uluslararası standartlar organizasyonu kavramının İngilizce harflerinin bir araya gelmesi ile ortaya çıkan bir olgudur. Bu kavram kendi içinde farklı alt başlıklara ayrılır. 9001 de bunlardan bir tanesidir. Sürekli gelişme kaydetmiştir.

Güncel versiyonu ISO 9001:2015 biçimindedir. Bir tür kontrol mekanizması olarak da tanımlanması mümkündür. Firmalar ister imalat, ister hizmet sektöründe olsun yapılan işleri profesyonel bir biçimde, standartların öngördüğü doğrultuda yapmalarını sağlar. Yönetim sisteminin kalitesi ile doğrudan alakalıdır.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Neden Alınmalıdır?

ISO 9001 sistemi ilgili firma ister küçük olsun ister büyük fark etmeksizin kişilerden uzak, kişilere bağımlı olmadan çalışılmasını sağlar. Firmalara düzen getirir. Kurumsal olma yolunda en önemli adımlardan bir tanesidir.

Elbette sahip olan firmalara ciddi bir prestij sağlar. Tüm süreçlerin nerede ise 0 hata ile ilerlemesini, imalat varsa fire hurda oranlarının belirlenmesini sağlar. Daha verimli, daha az maliyetle hizmet vermek tüm firmaların sahip olması gereken bir belge türüdür.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Nasıl Alınır?

Bir kişi çalışanı bile firmalar sistemin istediklerini yerine getirdikleri zaman sahip olabilir. Bunun için bu alanda akredite olan firmalardan hizmet alınması gerekir. Bizim firmamız da bunlardan bir tanesidir. ISO 9001 kalite belgesi belgelendirmesi yapar.

En ufak bir hataya yer vermez. Son derece profesyonel bir biçimde alanında eğitimli, ISO 9001 sertifikasına sahip personeller ile hizmet verir. Firmamız uzun zamandır sektörde olan bir kuruluştur. Sektörün dinamiklerine son derece hakimdir.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Alma Fiyatları

Firmamızın hizmet fiyatları da piyasa araştırma yapıldığı zaman görüleceği zaman oldukça uygundur. Firmanın hizmet kapsamı ve çalışan kişi sayısına göre nihai rakam belirlenir. Burada denetim yapılacak gün ve kişi sayısı da belirleyici olan unsurlar arasındadır.

Detaylı bilgi almak için formu doldurun size ulaşalım.