CE Belgesi

CE Belgesi

Üretim ve tüketim arasındaki zincirde her reklam ve tanıtım önemlidir. Bu tanıtım ve reklam dünya genelinde olacak ise ce belgesi belgelendirmek gerekir.  Paketleme aşamasına gelene dek birçok aşamadan geçen ürün dünyada kabul görmek için CE geçiş pasaportu ile simgelendirilir.

CE Belgesi Nedir?

Avrupa birliğinin almış olduğu kurallar içerisinde yer alan ce sertifikası Avrupa ve dünya ülkelerde satışı yapılan her ürünün kalitesinin asgari standartta olması gerektiğini yansıtan belgedir. CE belgesi ve simgesi ile hem dünya ülkelerinde hem de Avrupa birliği ülkelerinde ürün ve firmanın güvenilir olduğu anlaşılır.

Üretici ve tüketici açısından anlamlı olan bu belge ülkemizde Avrupa standartı belgesi adı altında verilir. Avrupa birliği kanunlarında yer alan ilgili kurumlardan biri olan firmamız da CE belgesi konusunda yetkilendirilmiştir. Avrupa birliği ile akredite edilen firmamızın fiyat politikası da son derece uygundur. Firmamız tarafından uygunluğu kanıtlanan pek çok ürüne geçerliliği 1,3 veya 5 yıllığına CE belgesi verilir.

CE Belgesini Kimler Alabilir?

CE sertifikası ile sadece Avrupa değil dünya çapında prestij kazanan firmaların ürünleri (sanayi, gıda, tekstil, makine, elektrik, elektronik, tıbbi, otomotiv vs) pazar sıkıntısı çekmez. isteyenlerin bireysel veya ticari olarak bu belgeyi almak için firmamıza müracaat etmeleri gerekir. Firmamız bu alanda etkin, yetkin ve tarafsızlık ilkesi ile değerlendirmeye aldığı ve hak edilen CE belgesini ilgili firmaya verir.

CE Belgesi Nasıl Alınır?

CE belgesi alabilmek için öncelikle bu hizmeti veren firmalardan biri olan firmamıza müracaat etmek gerekir. Müracaat için gerekli belgeler firmamızın sitesinde yer almaktadır. Online olarak konu hakkında bilgilendirmenin de ayrıca yapıldığını belirtmekte fayda vardır.

Firmamız numune ürün testleri ve muayeneleri yapar. Profesyonel ekiplerce bilimsel laboratuvar ortamında tamamen tarafsızlık ilkesi ile incelenen ürün piyasayada satışa uygun ise belgelendirilir. Avrupa’ya ithalat aşamasında bu belge zorunludur.

CE Belgesinin Açılımı Ve Anlamı Nedir?

Comformite Europeene olarak bilinen ve Avrupa standartlarına uygunluk anlamı taşıyan CE belgesi Comformite Europeene’nin baş harflerinin kısa yazılışı olarak CE şeklinde simgelenir. Ürün pasaportu niteliği taşıyan bu işaretin yer aldığı her ürün kaliteli, taze, dayanıklıdır.

Detaylı bilgi almak için formu doldurun size ulaşalım.